Štítná žláza projevy, poruchy a příznaky. Doplňky zdravé výživy.TopList
CZIN.eu

Vyberte si v levém pruhu
problém, který Vás trápí.

Zpět na Zdravá výživa

Afty
Aids
Akné
Alergie - astma
Alkoholismus
Alzheimer
Anemie
Angína
Angina pektoris
Antioxidanty
Artróza Artritida
Ateroskleróza

Bércové vředy
Bělení zubů
Bolesti hlavy
Bolesti zad
Borelióza
Bradavice
Bulimie
Bylinné čaje

Candida
Celiakie
Celulitida
Cestovní medicína
Cévy
Crohnova choroba
Cukrovka
Cysty
Čínská medicína

Deprese
Detoxikace
Diabetes
Diagnostické testy
DNA

Ekodrogerie
Ekzém
Energie
Epilepsie

Gynekologické výtoky

Hemeroidy
Hepatitida
Herpes
HIV
Hubnutí

Chlamydie
Cholesterol
Chrápání
Chřipka
Chudokrevnost

Impotence
Imunita
Infarkt
Inkontinence
Ischias

Játra
Jizvy

Kandidóza
Kašel
Klimakterium
Klouby
Kocovina
Kondylomata
Kosti
Kouření
Krev a krvetvorba
Krevný tlak nízký
Krevní tlak vysoký
Krvácení z nosu
Křeče
Křečové žíly
Kůže a vrásky
Kvasinky

Ledvinové kameny
Ledviny a močový měchýř
Leukemie
Lupénka

Mandle
Menopauza
Menstruace
Migréna
Mononukleóza
Mozek a pamět
Mozková mrtvice
Mykóza
Myomy

Nádory
Nadýmání
Nachlazení
Nechutenství
Neplodnost
Nespavost
Nohy

Obezita
Oči
Opalování
Opar
Osteoporóza
Otoky

Pálení žáhy
Paradentóza
Parkinsonova choroba
Peruánské byliny
Plíce
Plísně
Plynatost
Pocení
Pohlavní choroby
Popáleniny
Poprsí
Poruchy erekce
Poruchy sluchu
Premenstruační syndrom
Prostata
Průdušky
Průjem

Rakovina
Relaxace a masáže
Relaxační hudba
Revma
Roztroušená skleróza
Rýma

Sexualita a afrodiziaka
Slezina
Slinivka
Sluch
Sportovní výživa
Stres nervozita
Strie
Střeva
Štítná žláza

Těhotenství
Trávení

Únava
Uši
Uzliny

Vitamíny a minerály
Vlasy a nehty
Vši

Zácpa
Zánět dutin
Zánět močových cest
Zánět průdušek
Zánět středního ucha
Zánět střev
Zápal plic
Zdravá výživa
Zuby
Zvětšení prsou
Zvětšení rtů

Žaludeční vředy
Žaludek
Žloutenka
Žlučník
Žlučníkové kameny


Pokud jste nenašli zde.
Zkuste přejít sem, zde najdete opravdu vše.

 

 


Nejprodávanější produkty

 

JÓD KONCENTRÁT.
Jód koncentrát je minerální potravní doplněk, který představuje pitnou vodu obohacenou biologicky aktivním jódem na základě unikátní technologie. Užíváním tohoto přípravku zajistíte svému organismu přísun potřebného množství jódu..
Další informace

KELP - mořská řasa 90 tbl.
KELP (mořská řasa) je nejbohatší přírodní zdroj jódu, který je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy. Obsahuje průměrně 180 mcg přírodního jódu v denní dávce. Navíc mořská řasa obsahuje dalších 30 minerálů a stopových prvků, mimo jiné měď, železo, hořčík, baryum, vápník, draslík, chrom, lithium, nikl, titan, vanad, křemík, bor a to v přirozeném množství. Přípravek dále obsahuje kyselinu glutamovou HCI (aminokyselina), která je nezbytná pro využití obsažených minerálů..
Další informace

LKVB6.
LKVB6 je vysoce účinný preparát, který harmonizuje metabolismus a spaluje tuky. Celostně napravuje látkovou výměnu, má široké spektrum účinků. Jeho užívání se doporučuje i při hypofunkci štítné žlázy, sportovcům a lidem s velkým duševním nebo fyzickým zatížením a k pročištění organismu.
Další informace

OK horká malina s vlákninou.
OK horká malina s vlákninou je zdravý a chutný horký nápoj v tabletách vhodný na pitný režim. Nápoj s extraktem zeleného čaje, obohacený o rozpustnou vlákninu a celé spektrum vitamínů s dostatečnou denní dávkou vitaminu C. Výrobek dále obsahuje šípkový extrakt a důležitý biogenní prvek jod. Nápoj je možné pít horký pro zahřátí v zimě a v létě poskytuje osvěžení jako ledově studený nápoj..
Další informace

STIMARAL.
Bioinformační širokospektrální regenerační přípravek s tonizačním, adaptogenním a harmonizujícím účinkem. Harmonizační vliv přípravku je zejména na energetickou dráhu řídící, jater a sleziny, v druhé řadě pak na dráhu žlučníku, tří zářičů, srdce a plic. Stimaral obsahuje biologicky aktivní komplex, který zvyšuje odolnost organismu, fyzickou a duševní výkonnost, odstraňuje únavu a navrací energii..
Další informace

SUPRACID.
Supracid je bioinformační posilující doplněk stravy, který díky obsahu přírodních minerálů napomáhá udržet rovnováhu mezi kyselými a zásaditými látkami těla. Harmonizuje především meridián žlučníku, tlustého střeva, žaludku, močového měchýře, tří zářičů a 8 zvláštních drah. Supracid byl sestaven na základě nejnovějších poznatků v oblasti fytoterapie, homeopatie, krystalterapie, psychotroniky a biorezonance. V přípravku jsou obsaženy osvědčené a účinné rostliny, které jsou podle svého vyzařování sestaveny tak, aby se s bioinformacemi vzájemně synergicky doplňovaly.
Další informace

SVELTFORM.
Sveltform je biologicky aktivní doplněk výživy urychlující metabolismus stimulací činnosti štítné žlázy, čímž působí na snižování chuti k jídlu a napomáhá tak redukci tělesné hmotnosti. Obsahuje mořskou řasu fucus vesiculosis, která je výborným přírodním zdrojem jódu. Přípravek je velice účinný jako prevence cukrovky, narušení činnosti štítné žlázy, disfunkce žlučníku a při potížích se slinivkou břišní. .
Další informace

ŠTÍTNÁ ŽLÁZA.

Onemocnění štítné žlázy je po cukrovce nejběžnější poruchou žláz s vnitřní sekrecí. Na štítnou žlázu se léčí desítky milionů lidí - obvykle jde o sníženou funkci nebo zvýšenou funkci. Počáteční příznaky tohoto onemocnění se snadno přehlédnou anebo je pacient mylně považuje za projevy stárnutí nebo stavy úzkosti. Štítná žláza je umístěna dole na krku před hrtanem a je motýlovitého tvaru. Jejím úkolem je shromažďovat z krve jód k výrobě dvou hormonů, thyroxinu a trijodthyroxinu, které regulují spotřebu energie doslova ve všech orgánech i ve všech buňkách těla. Její činnost je řízena z podvěsku mozkového speciálním hormonem. Je to jeden z důležitých regulačních orgánů, který se podílí na mnoha funkcích těla. Pravděpodobnost onemocnění štítnou žlázou je čtyřikrát vyšší u žen než u mužů, a to zřejmě proto, že u žen se projevuje větší sklon k nesprávné funkci. Podstatou problému je, že imunitní systém nepovažuje štítnou žlázu za část těla a vyrábí proti ní protilátky. Jestliže štítná žláza začne být málo či příliš činná, objeví se problémy. Hypofunkce štítné žlázy = snížená funkce.

Tělo funguje zpomaleně, projevuje se únava, pocit chladu, snížená schopnost soustředit se, pacient trpí poruchou paměti, přibýváním na váze. Po čase se příznaky zhoršují: suchá kůže, lámavé nehty, zácpa, bolesti a křeče svalů, pomalý srdeční tep a u žen dochází k prodloužení intervalů v menstruačním cyklu a k silnějšímu krvácení. Vzhledem k tomu, že tato choroba způsobuje nepravidelnou ovulaci, ženy, které se neléčí, můžou mít problémy s početím a s větší pravděpodobností potratů a předčasných porodů. Výsledkem snížené funkce štítné žlázy jsou také deprese (20 %). Tento stav se nedá vyléčit, ale pomoc je celkem jednoduchá - hormon se dá nahradit pravidelným užíváním tablet. Správný lék a dávkování se musí stále sledovat. Protože nadměrným dodáváním hormonu se zvyšuje riziko nebezpečí osteoporózy (řídnutí kostí) a srdeční arytmie a poddávkováním zase zvýšíme krevní tlak a hladinu cholesterolu. Hyperfunkce štítné žlázy = zvýšená funkce. Příznaky jsou přesně opačné než u hypofunkce: rychlý tep, nervozita a podrážděnost, stálý pocit horka, svalová slabost, měknutí nehtů, padání vlasů, častější vyměšování, úbytek na váze při stále stejném příjmu potravin, u žen kratší menstruační interval a slabší krvácení. Často mají pacienti pocit přebytečné energie a současně mohou mít i pocit slabosti a cítit se zcela vyčerpaní. Mnoho lidí s hyperfunkcí má také problémy s očima - mají je zarudlé, podrážděné, suché a oteklé. Objevuje se zvýšený tlak na oční nerv a na tkáň v očnici, což způsobuje vylézání očí z očních důlků. Léčení bývá složitější - jde o to zastavit tuto zvýšenou aktivitu.

Existují tři možnosti: podávání radioaktivního jódu na oslabení činnosti štítné žlázy, podávání léků na zastavení zvýšené produkce hormonu, chirurgické odstranění štítné žlázy, jejíž funkce se pak nahrazuje trvalým dodáváním chybějícího hormonu. Poruchy štítné žlázy se dají diagnostikovat krevními testy. Nejcitlivější test stanovuje množství hormonu, který stimuluje štítnou žlázu a je vyměšován hypofýzou. Když je funkce štítné žlázy nedostatečná, hodnoty tohoto hormonu jsou vysoké. Nízké hodnoty signalizují nadměrnou funkci štítné žlázy. Měříme samozřejmě také nejdůležitější hormon štítné žlázy - tyroxin. Pohled celostní medicíny: Pokud jsou v těle dobré regulační poměry, pak je tělo zdravé. Když se někde v těle dějí špatné věci, (psychické stresy, vyčerpanost) některý orgán je přemíru zatěžován (játra, ledviny, střevo…) dávají se do pochodu regulační mechanismy těla. Jedním z veledůležitých regulačních orgánů je právě štítná žláza, ta musí zvýšeně pracovat, vyčerpává se a časem může selhávat ve své funkci. Takže tento problém vnímáme jako následek.

Zjištěnou poruchu budeme léčit výše uvedeným způsobem, ale zároveň musíme pozornost směřovat k odstranění příčinných řetězců, které činnost štítné žlázy vyčerpávaly. Z přírodních prostředků používáme: Preventivně nebo u lehké formy hypofunkce Kelp - přírodní zdroj jódu a regulátor metabolických funkcí, pomáhá při snížené funkci štítné žlázy, ale také nadledvinek a vaječníků. Kelpamax- dodává do organismu potřebný jod, udržuje správnou funkci štítné žlázy, odstraňuje únavu a zrychluje metabolismus Sveltform - obsahuje mořskou řasu Fucus vesiculosis, je přírodním zdrojem jodu a je tím účinný pro prevenci narušení činnosti štítné žlázy. Jod urychluje metabolismus a tím umožňuje velmi rychle spalovat kalorie.

Text převzat z www.celostnimedicina.cz

Porucha štítné žlázy.

Držím dietu a stejně kilogramy přibývají. Mám zplihlé vlasy, vypadávají a lámou se mi nehty, špatně se soustředím, jsem unavená, méně výkonná, zimomřivá. To jsou časté příznaky napovídající, že není v pořádku funkce štítné žlázy. K tomu může být sklon k zácpě, objevují se otoky rukou a obličeje, především kolem očí. Celkově jsou lidské funkce sníženy. Ženy, které touto poruchou trpí, si také stěžují na poruchu spánku a často k diagnóze dojde až na popud gynekologa, který pátrá, proč se ženě nedaří otěhotnět. Držím dietu a stejně kilogramy přibývají. Mám zplihlé vlasy, vypadávají a lámou se mi nehty, špatně se soustředím, jsem unavená, méně výkonná, zimomřivá. To jsou časté příznaky napovídající, že není v pořádku funkce štítné žlázy. K tomu může být sklon k zácpě, objevují se otoky rukou a obličeje, především kolem očí. Celkově jsou lidské funkce sníženy. Ženy, které touto poruchou trpí, si také stěžují na poruchu spánku a často k diagnóze dojde až na popud gynekologa, který pátrá, proč se ženě nedaří otěhotnět. Štítná žláza produkuje hormony důležité pro látkovou výměnu, ale také ovlivňuje hospodářství s vápníkem.

Ke své správné činnosti potřebuje zcela bezpodmínečně jód. Prevence takových stavů bude v doporučení solení jodizovanou solí a minimálně 1x týdně zařazením do jídelníčku mořských ryb a mořských řas. Z potravních prostředků je možno použít KELP, SVELTFORM. Snížená funkce štítné žlázy se mnohdy projevuje nenápadně a trvá roky, než se na ni přijde. Praktický lékař, pokud na takovou poruchu pomýšlí, provede odběr krve a zaměří pozornost na stanovení hladiny TSH (tyroxin stimulujícího hormonu) a stanovení hladiny jednoho z hormonů T3 nebo T4 štítné žlázy a může se tak rychle orientovat o funkčnosti štítné žlázy. Při nejasnosti pacienta odešle k endokrinologovi, který provede další testy, které se zaměřují na tvorbu protilátek proti buňkám štítné žlázy, které produkují hormony. Po stanovení diagnózy má být nastavena příčinná léčba. Často jde jen o pouhé doplnění jódu dietní formou nebo se přistoupí k substituční terapii chybějícím hormonem. Ale především by měla být rozebrána životní situace pacientky a hledány příčinné vztahy, které vedou nebo vedly k vyčerpání štítné žlázy.

Problém často nastane již v dětství nebo v pubertě - rychlý růst, nevyvážená strava s převahou sladkostí, nastupující hormonální aktivita, nepravidelné měsíčky související s psychickými konflikty v rodině, kdy se rodiče hádají, chybí láska atd. Mladá dívka začne chodit na diskotéky, naruší si biorytmus, ponocuje, začne kouřit, možná zkusí drogy, alkohol. Není vzácností, že v 16 letech již užívá hormonální antikoncepci, což je nepřirozený zásah do hormonálních regulací. Se začínající sexuální aktivitou se zvýší gynekologické záněty, kvasinkové výtoky, mycoplasmata. Tyto infekty často startují autoimunitní nemoc. Samostatná kapitola souvisí s opakovanými antibiotiky, dál s alergií, očkováním, stresy v zaměstnání…. Výše popsané jevy připravují v těle „terén“ a vyčerpávají její regulační schopnosti, a tedy také štítnou žlázu. Pak přijde banální chřipka, která spustí chybnou reakci imunitního systému, a vytvořené protilátky se zaměří na vyčerpanou štítnou žlázu. Dílo zkázy je dokonáno a člověk začne trpět nedostatkem hormonu a objevují se příznaky, které byly popsány v úvodu. Současně s léčením u lékaře musí pacient velmi výrazně změnit svůj životní styl. Nejde o to brát lék, ale je třeba si uvědomit, že štítná žláza je důležitý regulační orgán, který reaguje na změny a různé zátěže. Jestliže bude klient neustále žít nevyrovnaným životem, nemůže očekávat vyléčení svého stavu. Ba naopak, jeho potíže se budou stupňovat.

Text převzat z www.celostnimedicina.cz

 

Doporučujeme

Hledej produkt dle písmena
A - B -
C - D - E - F - G - H - CH - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

Nová kategorie kosmetika najdete zde.


Partneři 1 - Výměna odkazů s tímto webem.


Máte-li nějaké dotazy, ohledně nemocí, napište je zde. Pokusím se je vyřešit. Psát i odpovídat může každý. Diskuze není moderovaná. Kdo má jakýkoliv léčebný postup, a uzdravil ho na konkrétní nemoc, může se podělit s ostatníma. Dopisy budou uveřejněné v kategorii. Vše je vítáno, hlavně se zbavit nemocí.


[CNW:Counter]


Seznam.cz - Google.cz - Parfémy

Kontakt