Průjem a zvracení, léčba. Doplňky zdravé výživy.

Průjem a zvracení, léčba. Doplňky zdravé výživy..TopList
CZIN.eu

Vyberte si v levém pruhu
problém, který Vás trápí.

Zpět na Zdravá výživa

Afty
Aids
Akné
Alergie - astma
Alkoholismus
Alzheimer
Anemie
Angína
Angina pektoris
Antioxidanty
Artróza Artritida
Ateroskleróza

Bércové vředy
Bělení zubů
Bolesti hlavy
Bolesti zad
Borelióza
Bradavice
Bulimie
Bylinné čaje

Candida
Celiakie
Celulitida
Cestovní medicína
Cévy
Crohnova choroba
Cukrovka
Cysty
Čínská medicína

Deprese
Detoxikace
Diabetes
Diagnostické testy
DNA

Ekodrogerie
Ekzém
Energie
Epilepsie

Gynekologické výtoky

Hemeroidy
Hepatitida
Herpes
HIV
Hubnutí

Chlamydie
Cholesterol
Chrápání
Chřipka
Chudokrevnost

Impotence
Imunita
Infarkt
Inkontinence
Ischias

Játra
Jizvy

Kandidóza
Kašel
Klimakterium
Klouby
Kocovina
Kondylomata
Kosti
Kouření
Krev a krvetvorba
Krevný tlak nízký
Krevní tlak vysoký
Krvácení z nosu
Křeče
Křečové žíly
Kůže a vrásky
Kvasinky

Ledvinové kameny
Ledviny a močový měchýř
Leukemie
Lupénka

Mandle
Menopauza
Menstruace
Migréna
Mononukleóza
Mozek a pamět
Mozková mrtvice
Mykóza
Myomy

Nádory
Nadýmání
Nachlazení
Nechutenství
Neplodnost
Nespavost
Nohy

Obezita
Oči
Opalování
Opar
Osteoporóza
Otoky

Pálení žáhy
Paradentóza
Parkinsonova choroba
Peruánské byliny
Plíce
Plísně
Plynatost
Pocení
Pohlavní choroby
Popáleniny
Poprsí
Poruchy erekce
Poruchy sluchu
Premenstruační syndrom
Prostata
Průdušky
Průjem

Rakovina
Relaxace a masáže
Relaxační hudba
Revma
Roztroušená skleróza
Rýma

Sexualita a afrodiziaka
Slezina
Slinivka
Sluch
Sportovní výživa
Stres nervozita
Strie
Střeva
Štítná žláza

Těhotenství
Trávení

Únava
Uši
Uzliny

Vitamíny a minerály
Vlasy a nehty
Vši

Zácpa
Zánět dutin
Zánět močových cest
Zánět průdušek
Zánět středního ucha
Zánět střev
Zápal plic
Zdravá výživa
Zuby
Zvětšení prsou
Zvětšení rtů

Žaludeční vředy
Žaludek
Žloutenka
Žlučník
Žlučníkové kameny


Pokud jste nenašli zde.
Zkuste přejít sem, zde najdete opravdu vše.

 

 


Nejprodávanější produkty

 

ALOE VERA ORGANIC DELUXE.
Aloe je legendární rostlina se spoustou blahodárných účinků. Obsahuje více než 200 aktivních složek, má celkově posilňující vliv na organismus a poskytuje našemu tělu množství výživných látek. Finclub nabízí Aloe Vera džusy, původem z Austrálie, k jejichž výrobě byla použita odrůda Aloe Barbadensis. Aloe Vera deluxe organický džus je svým složením bez chemických přísad či stabilizátorů na našem trhu naprosto ojedinělý..
Další informace

APPLE CIDER VINEGAR.
Aktivní složkou produktu Apple Cider Vinegar je kombinace minerálů a kyseliny octové. Přípravek napomáhá zvyšovat okysličování krve a regulovat její srážlivost, podporuje činnost ledvin, působí jako podpůrný prostředek při dezinfekci zažívacího aparátu proti střevním parazitům, podporuje trávení a zastavuje průjem. .
Další informace

Biocard Celiac Test.
Biocard Celiac Test je rychlý, jednoduchý a spolehlivý test pro detekci protilátek IgA, které jsou přítomny při celiakii, z krve odebrané ze špičky prstu..
Další informace

BIOPRON JUNIOR + PROIMUN FORTE.
Probiotický komplex Biopron Junior je speciálně vyvinut pro kojence a děti od ukončeného 4. měsíce života. Jedinečná a vyvážená kombinace tří kmenů probiotických bakterií a fruktooligosacharidů pomáhá udržovat rovnováhu střevní mikroflóry, a tak stimulovat přirozené obranné mechanismy dětského organismu..
Další informace

CARBOFIT - AKTIVOVANÉ ROSTLINNÉ UHLÍ.
Carbofit je aktivované dřevěné uhlí určené k detoxikaci organismu od škodlivin usazujících se ve vnitřních orgánech. Na rozdíl od uhlí živočišného původu je Carbofit až o 80 % účinnější a neobsahuje rakovinotvorné příměsi. Carbofit adsorbuje jedovaté látky, ale neodvádí z těla živiny, vitamíny a minerály. Udržuje cholesterol v normálu a zároveň příznivě reguluje střevní pochody..
Další informace

CAT'S CLAW (VILCACORA).
Cat´s Claw, v překladu kočičí dráp, se tradičně používá při artritidě, poruchách trávení, při ženských hormonálních poruchách a jako doplňkový prostředek při nádorových onemocněních. Má silné antivirové a protizánětlivé účinky. .
Další informace

Enzyme star.
Enzyme Star je komplexní přípravek k podpoře trávení, který obsahuje trávicí enzymy a další rostlinné extrakty. Snižuje nadýmání, odstraňuje bolesti v oblasti trávicího traktu, normalizuje střevní peristaltiku, zvyšuje produkci vlastních trávicích šťáv. Komplex enzymů pomáhá trávit bílkoviny, cukry, tuky a podporuje vstřebávání kyselin..
Další informace

CHLORELLA 90 G.
Chlorella Tabs jsou tablety ze zelené sladkovodní řasy Chlorella pyrenoidosa, jejíž buněčné stěny jsou mechanicky narušené z důvodu kvalitního využití živin organismem. Materiál buněčných stěn je ale součástí produktu, neboť zde má své opodstatnění..
Další informace

CHLORELLA 90 G - KERAMICKÁ DÓZA.
Chlorella Tabs jsou tablety ze zelené sladkovodní řasy Chlorella pyrenoidosa, jejíž buněčné stěny jsou mechanicky narušené z důvodu kvalitního využití živin organismem. Materiál buněčných stěn je ale součástí produktu, neboť zde má své opodstatnění..
Další informace

CHLORELLA 500 G.
Chlorella Tabs jsou tablety ze zelené sladkovodní řasy Chlorella pyrenoidosa, jejíž buněčné stěny jsou mechanicky narušené z důvodu kvalitního využití živin organismem. Materiál buněčných stěn je ale součástí produktu, neboť zde má své opodstatnění..
Další informace

CHLORELLA.
Chlorella je bioinformační přípravek vyrobený a balený za nejpřísnějších ekologických podmínek, díky čemuž si uchovává přirozeně vysokou nutriční hodnotu. Lisované tablety Chlorella obsahují sladkovodní řasu Chlorella pyrenoidosa, která je bohatým zdrojem celé řady biologicky vázaných vitaminů, minerálních látek, aminokyselin, vlákniny a chlorofylu. .
Další informace

CHLORELLA PYRENOIDOSA SLADKOVODNÍ ŘASA - TROJBALENÍ.
Chlorella pyrenoidosa je sladkovodní řasa, která obsahuje celé spektrum vitamínů, minerálů a stopových prvků, 60% bílkovin, 19 aminokyselin a chlorofyl. V jedné tabletě chlorella jsou obsaženy milióny chlorellových buněk, které se podílí na ozdravění našeho těla. Chlorella pyrenoidosa nám předává kompletní spektrum výživných látek i energii všech přírodních živlů. Jedná se o jedinečný komplexní přípravek detoxikující organismus a zpomalující proces stárnutí..
Další informace

Intocel.
Bioinformační posilující doplněk stravy vyrobený z rostlin a éterických olejů, který se rychle vstřebává a navrací tělu svěžest a vitalitu. Harmonizuje především meridián tří zářičů, opasku, žaludku, sleziny, řídicí, jinový patní, jinový pojivový, šlachosvalový tlustého střeva, boční větev meridiánu tenkého střeva, jater a žlučníku. Díky tomu si tělo samo přirozenou cestou upravuje problémy, které se pojí k disharmonii v těchto meridiánech a jejich větvích. Intocel byl sestaven na základě nejnovějších poznatků v oblasti fytoterapie, homeopatie, krystalterapie, psychotroniky a biorezonance. Jeho doménou je zejména oblast plexus solaris, ale má tak rozsáhlý vliv na energetiku těla, že jsme zde uvedli pouze jen část jeho působení.V přípravku jsou obsaženy účinné rostliny, které jsou podle svého vyzařování sestaveny tak, aby se s bioinformacemi rostlin a minerálů vzájemně synergicky doplňovaly. Zatímco fytolátky působí přímo, informace prostřednictvím biorezonance ruší příčinu energetické disharmonie v energetickém poli člověka, která je příčinou oslabení organismu.Intocel má silný ochranný vliv na celý organismus a je jedním z korunních králů Regenerace ve Sféře..
Další informace

IRON MAN CEM-M PROBIO 100 TBL.
Iron Man CEM-M Probio dodává dětskému organismu všechny potřebné vitamíny a minerální látky (jedna tableta obsahuje 100% doporučené denní dávky vitamínů). Díky jejich vyváženému poměru je zajištěn optimální přísun, který podporuje zdravý růst a vývoj dítěte. Iron Man CEM-M Probio je navíc obohacen o probio komplex bakteriálních kultur podporujících a obnovujících přirozenou mikroflóru..
Další informace

Jogurt + jablečná vláknina.
Jedná se o celý komplex ušlechtilých bakterií mléčného kvašení, tzv. laktobacilů obohacených o jablečnou vlákninu a lecitin. Špatná životospráva, užívání antiobiotik, stres a nedostatek pohybu vedou k přemnožení patogenních bakterií v trávícím traktu na úkor prospěšných laktobacilů a tím následně mohou vznikat různé zdravotní potíže..
Další informace

MLADÝ JEČMEN.
Mladý ječmen je svěží, enzymaticky živý nápoj plný vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin. Představte si rostlinku mladého ječmene, jak klíčí, proráží tvrdou krustu zeminy a dynamicky roste směrem vzhůru ke slunci. V tomto období přímo saje nesmírné množství živin a energie ze země, vody, vzduchu a slunce. V oblasti jeho užitku jsou více jak třicetileté zkušenosti. .
Další informace

Probiosan.
Probiosan je bioinformační přípravek obsahující sladkovodní řasu Chlorella pyrenedoisa obohacenou o inulin a účinný probiotický komplex bakterií Lactobacillus acidophilus a Enterococcus faecium. Přípravek je vhodný jako doplněk stravy pro osoby se zvýšenými nároky na příjem aminokyselin a vlákniny, zvláště při dietách, v období růstu, při zvýšené fyzické zátěži, vegetariánské stravě, při a po užívání antibiotik (zvláště opakované či dlouhodobé), při zvýšené zátěži organismu environmentálními toxiny..
Další informace

RAKYTNÍKOVÝ OLEJ.
Rakytníkový olej je multiminerální preparát s maximální vstřebatelností, který je bohatým zdrojem vitamínů ze skupiny A, C, E, K, B1, B2, B6, P, kyseliny listové, organických kyselin, karotenoidů, cukrů, tříslovin a mnoha minerálních solí. Je vhodným doplňkem výživy při avitaminóze, působí podpůrně při infekčních chorobách a v období rekonvalescence. .
Další informace

Regalen.
Regalen je bioinformační širokospektrální regenerační přípravek, vyrobený podle moderních poznatků fytoterapie, psychotroniky, krystalterapie a biorezonance ovlivňuje především dráhu jater, žlučníku, žaludku, osrdečníku, tří zářičů, a tím i problémy, které se vztahují k jejich nedostatečné funkci. Játra jsou důležitým orgánem pro detoxikaci těla. Filtrují krev od toxinů, kontrolují hladinu krevního cukru, přeměňují uhlohydráty, bílkoviny a tuky, vyrábějí enzymy a žluč, která je potřebná ke zpracování tuků ve střevě. Spolu se žlučníkem jsou dvojicí strážců, kteří hlídají čistotu našeho nitra..
Další informace

ŠŤÁVA Z ALOE 1 L.
Šťáva z aloe 99,7% čistoty obsahuje zdraví prospěšné složky, jako jsou mukopolysacharidy, antrachinony a organické kyseliny, které mají regenerační, čistící a posilující účinek na lidský organismus. Přípravek napomáhá odstranit žaludeční a střevní potíže a přispívá k zvýšení odolnosti.
Další informace

Šťáva z Aloe 500 ml.
Šťáva z aloe 99,7% čistoty obsahuje zdraví prospěšné složky, jako jsou mukopolysacharidy, antrachinony a organické kyseliny, které mají regenerační, čistící a posilující účinek na lidský organismus. Přípravek napomáhá odstranit žaludeční a střevní potíže a přispívá k zvýšení odolnosti.
Další informace

STOP JARNÍ ÚNAVĚ.
Obsahuje přípravky Chlorella a Barley - Mladý ječmen, které ovlivňují především energetické dráhy žaludku, slinivky a sleziny, tenkého a tlustého střeva, jater, žlučníku, srdce, osrdečníku a tří ohřívačů..
Další informace

SUPER ACIDOPHILUS 10 MILIARD.
Acidophilus je kultura užitečných bakterií přirozeně žijících ve střevě. Dojde-li z různých důvodů k jejich nedostatku, vzniká dysbióza a většinou i candidová infekce. Ve střevech se množí hnilobné bakterie, vznikají různé toxické látky, což má záporný vliv na celý organismus. Přípravek Super Acidophilus se vyznačuje zvlášť silnou dávkou zdraví prospěšných bakterií (10 miliard v 1 kapsli), což zaručuje úspěšnou kolonizaci střeva.
Další informace

SUPER ACIDOPHILUS 6 MILIARD.
Acidophilus je kultura užitečných bakterií přirozeně žijících ve střevě. Dojde-li z různých důvodů k jejich nedostatku, vzniká dysbióza a většinou i candidová infekce. Ve střevech se množí hnilobné bakterie, vznikají různé toxické látky, což má záporný vliv na celý organismus. Přípravek Acidophilus se vyznačuje zvlášť silnou dávkou zdraví prospěšných bakterií (6 miliard v 1 kapsli), což zaručuje úspěšnou kolonizaci střeva..
Další informace

Synephrine Inulin Liquid.
Nově vytvořená kombinace dvou přírodních látek působí na snižování nadváhy a příznivě ovlivňuje trávicí trakt. Synefrin spolu s rozpustnou vlákninou inulínem pomáhají odbourávat tuky a současně udržet dosaženou hmotnost. .
Další informace

W.I.T.C.H. CEM-M PROBIO 100 TBL.
W.I.T.C.H. CEM-M Probio dodává dětskému organismu všechny potřebné vitamíny a minerální látky (jedna tableta obsahuje 100% doporučené denní dávky vitamínů). Díky jejich vyváženému poměru je zajištěn optimální přísun, který podporuje zdravý růst a vývoj dítěte. W I T C H CEM-M Probio je navíc obohacen o probio komplex bakteriálních kultur podporujících a obnovujících přirozenou mikroflóru. .
Další informace

Zeměžlučová směs 12K.
Zeměžlučová směs je určena k podpoře organismu při poruchách trávení, nevolnosti a žlučníkových obtížích. Přípravek významně optimalizuje trávicí pochody, normalizuje peristaltiku střev, zmírňuje křeče trávicího ústrojí a zlepšuje vstřebávání živin. Zeměžlučovou směs lze také využít jako podpůrný prostředek při hubnutí, neboť tlumí pocit nepřiměřeného hladu. .
Další informace

Zianica Colon.
Přírodní extrakt z cibule, česneku, okurky a máty peprné ve formě sirupu příznivě působí na správnou funkci zažívání. Perfektně vyvážené množství účinných látek příznivě upravuje střevní mikroflóru a napomáhá trávení stimulujícím vlivem na tvorbu trávicích enzymů a choleretickými (zvýšení vylučování žluči) účinky.
Další informace

Průjmová onemocnění: nejen letní problém.

Průjem je onemocnění, které dokáže zkomplikovat život kdykoliv, obzvlášť pak v době prázdnin a letních dovolených. Ve většině případů se jedná o infekční problematiku. Z bakterií se uplatňují zejména salmonely, shigelly a Escherichia coli, z virů jsou to nejčastěji rotaviry a adenoviry. U průjmů, které způsobují paraziti, to jsou v našich podmínkách hlavně lamblie a z plísní Candida albicans. Rizikové skupiny představují děti, starší osoby a cestovatelé. Nejzávažnější komplikací průjmu je ztráta tekutin a minerálů - dehydratace. U dospělých pacientů dochází k dehydrataci jen zřídka. Ohroženi jsou zejména pacienti s metabolickými chorobami, děti a senioři. Průjem rovněž omezuje přijímání živin a trvá-li příliš dlouho, je pacient ohrožen i rizikem vzniku podvýživy. Ve většině případů lze průjem zvládnout v domácích podmínkách.

Vyšetření a konzultace s lékařem je nutná v těchto případech: * vodnatý průjem trvající déle než 3 dny, u pacientů starších 70 let jeden den, * každý průjem provázený horečkou, která trvá déle než 3 dny, * příměs krve nebo hlenu ve stolici * přetrvávající bolesti břicha, * opakované zvracení nebo potíže s močením, * závažné základní onemocnění jako cukrovka nebo choroby ledvin. Riziko těchto komplikací vždy roste s věkem pacienta. Kromě infekce může být průjem projevem dalších stavů: * vedlejší účinek některých léků (antibiotika, léky na odvodnění), * použití osmoticky aktivních látek (projímadla, umělá sladidla), * deficit enzymů (např. laktázy potřebné ke štěpení mléčného cukru), * stavy po střevních operacích, * postižení sliznice střevní stěny zánětem (Crohnova choroba u tenkého střeva, ulcerózní kolitida u střeva tlustého), * zvýšená motilita, pohyblivost střeva (dráždivý tračník), * nádorová onemocnění nebo nežádoucí účinky protinádorové léčby. Léčení akutního průjmu zahajujeme klidem na lůžku, přísnou dietou a adekvátním pitným režimem.

Z léků, které nejsou vázané na lékařský předpis, se většinou užívá Imodium tobolky, Endiaron tablety nebo klasické černé živočišné uhlí. V rámci pitného režimu se osvědčila i porcovaná čajová směs Tormentan. Ze sortimentu výrobků Energy doporučuji na prvním místě DRAGS IMUN v dávkách 3x denně 7 - 10 kapek do čaje, dále je velice vhodný CYTOSAN 3x denně 1 tobolka, nebo CHLORELLA v dávce 3x denně 2 tablety. V rámci doplnění ztráty minerálů využijeme FYTOMINERAL. Dávkovat jej budeme 2x denně 20 kapek do skleničky vody. Po odeznění akutního stavu je nutností obnovení střevní mikroflóry produktem PROBIOSAN v dávce 3x denně 1 tobolka po jídle. Dieta při průjmovém onemocnění a zvracení 1. den: čaj a suchary. Čaj je možno mírně přisladit, nejlépe Glukopurem. Celkové množství tekutin 2 - 3 litry, při velkém zvracení a průjmech více. 2. den: totéž jako 1. den s možností přidat: * čistý slepičí nebo hovězí vývar z libového masa, možno zahustit rýží * rýžová polévka hlenová (rýži rozvařit), možno přidat mrkev a přisolit * jemně strouhaná jablka, banán * dětské piškoty 3. den: totéž jako 2. den a navíc: * nemastná rýže, bílé pečivo – rohlík, houska * nemastná dušená mrkev * nemastná bramborová kaše rozšlehaná vodou místo mléka 4. den: ke stávajícímu možno přidat: * libové maso kuřecí, telecí, hovězí, rybu * těstoviny, rajskou dietní omáčku bez tuku, jogurt se živými kulturami Po dva týdny od onemocnění doporučujeme ze stravy vypustit: * smažené pokrmy a potraviny * uzeniny, kořeněná jídla * luštěniny * živočišné tuky, majonézy * zelí, kedlubnu, kapustu * čokoládu, cukrářské výrobky, čerstvé kynuté výrobky

PRŮ JMY CESTOVATELŮ Oblasti tropů nebo suptropů jsou právě vysoce rizikové pro vznik průjmových onemocnění. Většina z nich má bakteriální původce, menší část je virová nebo parazitární. Průběh nebývá obvykle těžký, ale dovede zcela zmařit plánovaný pobyt. Řešením je vybavit se před cestou dostupnými protimikrobiálními léky a důsledně dodržovat zásady prevence přímo na místě. Prevence: * balená voda k pití, čištění zubů a mytí ovoce * nepoužívat led do nápojů * jíst ovoce, které se dá oloupat * nejíst syrovou zeleninu * nejíst zmrzlinu a tepelně nezpracovaná jídla * pozor na ryby a mořské plody * nekupovat potraviny u pouličních prodavačů * vyhýbat se neznámým povrchovým vodám (mytí, koupání) * pozor na vyústění kanalizace do moře * nelehat si na holý písek * dbát na zvýšenou hygienu pokožky a nehtů * vyvarovat se kontaktu s volně se pohybujícími zvířaty

Zásada šesti O: Obchod, Originál, Otevřít, Oloupat, Omýt, Ovařit Více informací na:

Text převzat z www.celostnimedicina.cz

DRÁŽDIVÝ TRAČNÍK.

Funkční střevní porucha, způsobená poruchou motility, trávení a střevního chemismu. Projevuje se tlakem a bolestmi v břiše, kručením a přeléváním, pocitem nadmutí, plynatostí, nutkáním ke stolici. Příčina bývala vykládána chronickým zánětem střevní sliznice. Ale stále více vychází najevo, že podráždění a zánět sliznice je následkem, a ne příčinou funkčních poruch. Hlavní význam se přikládá faktorů, psychickým, neurovegetativní labilitě, nesprávné životosprávě a nevhodné stravě a kombinacím stravy. Individuální vnímavost patrně rozhoduje o tom, zda se regulační porucha projeví spíše v horní (žaludek, dvanácterník) či v dolní části trávicí trubice (ostatní střevo). V terapii je třeba položit důraz na pravidelný příjem potravy v klidu a duševní pohodě a na dostatečnou tělesnou činnost (fyzická práce, sport, jóga apod.) Strava má být smíšená, individuální. Dietní šablony nejsou vhodné, ale některé zásady platí přece jen obecně: je třeba se vystříhat pokrmům příliš tučným, sladkým a obsahujícím mnoho nestravitelné buničiny (slupky, kořenová zelenina). U průjmových forem se většinou nesnáší mléko, zkvašené nebo kvašení náchylné nápoje (mošt, šampaňské, sýry). V akutním záchvatu obtíží je vhodný půst a realimentace - čaj, suchar, obilninové polévky, libové maso).

U zácpovitého stavu je snášenlivost potravin zcela individuální a nelze dát obecný předpis. Stejně tak individuálně omezujeme chuťové přísady, koření, ocet, sůl, bublinkové nápoje. Medikamentosně jsou v klasické medicíně předepisována psychofarmaka, spasmolytika, analgetika, opiáty…. V celostní medicíně se díváme na problém dráždivého tračníku také z hlediska psychosomatických zákonů a musíme si v takovém případě odpovídat na otázky: Co Vás trápí? Co Vám leží v žaludku? Co nemůžete strávit či překousnout? Je-li v podvědomí člověka takový blok, je pak jasné, že potíže neustoupí, dokud nebude odstraněn, dokud si nevyřeší např. rodinné poměry, konflikty v zaměstnání apod. Z přírodních produktů, které je vhodné doporučit jsou: Enzyme Star a Super Bromelain - obsahují přírodní trávicí fermenty, které usnadní strávit přijaté jídlo. Symbi I - Probiotikum a Symbi II - Laktobacily - prostředky na úpravu střevní mikroflory. Fiber Star - v případě nepravidelné stolice - jsou to vlastně mikrovlákniny s čistící schopností. Z homeopatik - Nux Vomica, Lycopodium.

Text převzat z www.celostnimedicina.cz

Systém Symbi - úvod k seriálu.

Troufám si tvrdit, že 80 % lidí žijících v tomto uspěchaném světě má ve svém střevu nepořádek, který nazýváme střevní dysbiózou. Nebudu zde rozepisovat, co všechno se podílí na tomto stavu, to bude každému asi úplně jasné. Ale spíše chci zdůraznit, že situace ve střevu je úzce spjata s mnoha orgány a systémy těla. Člověk, který trpí jakoukoliv chronickou nemocí, zcela určitě má potíže i se střevem. Jestliže tedy zaměříme svou pozornost na úpravu střevního prostředí, dáme tak tělu šanci, aby se nastartoval ozdravný proces. Byla vypracována metodologie řízené střevní symbiózy, která je jistě mnohým známá.

Existuje mnoho možností, jak se dopracovat k symbióze. Dokonce ani klasická medicína tutu cestu neodmítá a v lékařské literatuře se o tom můžeme dočíst, i když je to stále jen na okraji zájmu. Musím ale podotknout, že tento postup léčení chronických nemocí mnoho lékařů bagatelizuje. V naší ordinaci celostní medicíny vidím jasně jednu věc: Když léčbu začneme od střeva a vytvoříme tam symbiózu, ostatní léčba pak má větší efekt. Léky se lépe vstřebávají, tělo má více energie, imunitní systém lépe reaguje…Systém Symbi vychází z naší 10 leté praxe a prostředky zde použité jsou ověřeny praktickými zkušenostmi. Není to žádný zázrak. Prostředky, které se používají k vytvoření symbiózy, nejsou léky, ale přesto léčí, protože vytvářejí v těle podmínky, aby se tělo mohlo samo léčit. První krok má za úkol připravit ve střevu podmínky pro správné osídlení ochrannými laktobacily. Nejprve střevo čistí, uvolní se zde kyslík, který se nelíbí bezkyslíkatým - škodlivým mikroorganizmům, zklidní zánět nebo podrážděnou střevní sliznici. I.

Produkt, který se jmenuje Symbi-probiotikum, dáváme 3 x 2 kapsle půl hodiny po jídle I balení = 10 dní. Po možném počátečním průjmu se upravuje zažívací rytmus, dojde ke správnému osídlení střevní mikroflóry, tedy vytvoříme základ pro trávicí a vstřebávací pochody, aby tenké střevo mohlo kvalitně vstřebávat minerály a stopové prvky, a zlepší se lymfatický odtok, jde vlastně o posílení imunity - hovoříme o probiotické léčbě ! Ne o antibiotické, ale o probiotické. II. Po využití Symbi-probiotikum přidáme Symbi-laktobacily. Nyní jde o vlastní osídlení správnými mikroorganizmy. První týden můžeme dávat větší dávku - 2 x 1tbl. pak ji upravíme na udržovací dávku1 x 1 tbl. za den. Platí pravidlo: Když se dobře daří laktobacilům - špatně se daří škodlivým mikroorganizmům a dobře se daří tělu jako celku a obráceně. V jakém stavu je tato sliznice, v takovém stavu jsou i ty ostatní.

Můžeme tedy hovořit o detoxikaci, regeneraci, přirozené imunomodulaci. Pokud by se při úvodní terapii Symbi - probiotikum objevil průjem, pak užívejte jen 3 x 1 tbl. asi 10 dnů a dost. Obvykle po Symbi - laktobacily se průjem upraví. Současně se Symbi produkty doporučuji přidávat sladkovodní řasu chlorellu, která má pro symbiózu střevní několik dobrých vlastností. Vychytává toxíny, obsahuje chlorofyl- má tedy dezinfekční účinek, obsahuje betakaroten - je to tedy antioxidant, dále růstový faktor, který potřebuje pro svůj rozvoj lactobacil, a jako celek je chlorella zásadotvorná, což je nesmírně důležité, protože když je v těle kyselé prostředí, pak se tam daří plísni, kvasince a obecně zánětům. III. Třetí krok systému Symbi se týká vylučování toxinů, což je důležité při alergii, ekzému nebo u lidí, kteří musí užívat spoustu syntetických léků, pohybují se ve znečištěném prostředí apod. A po tomto úvodu nastává to nejdůležitější a nejsložitější - totiž udržet symbiózu. Jde většinou o záležitost několika měsíců: + zásadotvorná dieta bez sladkostí a moučných výrobků, kávy, alkoholu.... + bez užívání syntetických prostředků, antibiotik, hormonální antikoncepce u žen... + dodržování dobrého pitného režimu + dostatek pohybu

Text převzat z www.celostnimedicina.cz


Zvracení v těhotenství.

Zvracení v průběhu prvních tří měsíců těhotenství představuje pro budoucí matku obvykle nepříjemnou záležitost. V některých případech mohou být tato zvracení velmi závažná a vést k dehydrataci až obrazu podvýživy, které pak vyžadují hospitalizaci a infuzní umělou výživu. Pocit na zvracení a zvracení jsou v největším počtu případů banální a mají následující příznačné charakteristiky: * zhoršení při aktivním či pasivním pohybu, * zhoršení při pohledu na jídlo anebo při zápachu pokrmů, * slinění, křeče v žaludku, pocity na omdlení. Homeopatická léčba vede k rychlému ústupu potíží bez jakýchkoliv vedlejších účinků pro matku a plod. Prvním lékem je SEPIE. Je hodně univerzální, protože většina žen v průběhu těhotenství reaguje podobně. Mají pocit prázdna v žaludku, který po jídle neustoupí, když ucítí jídlo, zvedá se jim žaludek, zvláště výrazné pozity na zvracení mají po ránu před snídaní. Mají odpor k tabákovému kouři, chuť na kyselé nebo octem okyselené pokrmy a na koření.

Neustále zápasí s pachutí v ústech. Předepisujeme v ředění 5 nebo 9 CH 5 globulí dvakrát denně. Žena má příznaky charakteristické pro vegetativní reakce - například bledost tváře, namodralé kruhy okolo očí, nízký tlak krve, slinění. Po zvracení neustoupí nepříjemný pocit? Pak je vhodné přidat IPECA v ředění 9 CH v rytmu nevolností. Jestli převažuje zvracení, které je výrazně závislé na pohybu, pak lze přidat BRYONIA ALBA v ředění 5 nebo 9 CH dva až třikrát denně. Potíže ustupují při nehybnosti. Charakteristická je také velká žízeň. U velmi přecitlivělých žen s úzkostnými sklony, které se zlepšují při jídle nebo při zábavě a po hlubokém vzdechu, může pomoci IGNATIA AMARA, a to 9 CH 5 globulí 2 x denně. Je vhodné přidávat probiotika - Acidophilus - 1 tbl. 3 x denně - nejlépe před jídlem. Přidat Mladý ječmen: Dobře natřást v šejkru 1 kávovou lžičku ve 100 ml vody (dokud nevznikne zelený nápoj s vysokou bílou pěnou) a systematicky několikrát denně popíjet. Celková nabídka přípravků pro období těhotenství. Související články: Jsem těhotná? Aneb průvodní znaky těhotenství Zdravé těhotenství Výživa v těhotenství Péče o pokožku nastávající maminky Zvracení v těhotenství

Text převzat z www.celostnimedicina.cz

 

Doporučujeme

Hledej produkt dle písmena
A - B -
C - D - E - F - G - H - CH - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

Nová kategorie kosmetika najdete zde.


Partneři 1 - Výměna odkazů s tímto webem.


Máte-li nějaké dotazy, ohledně nemocí, napište je zde. Pokusím se je vyřešit. Psát i odpovídat může každý. Diskuze není moderovaná. Kdo má jakýkoliv léčebný postup, a uzdravil ho na konkrétní nemoc, může se podělit s ostatníma. Dopisy budou uveřejněné v kategorii. Vše je vítáno, hlavně se zbavit nemocí.


[CNW:Counter]


Seznam.cz - Google.cz - Parfémy

Kontakt